/Погед.инфо/ Кандидатът за президент на Украйна, шоуменът Владимир Зеленский, заяви, че ще участва в дебатите преди втория тур на изборите и предложи на своя съперник Петро Порошенко да се срещнат на най-големия стадион в Киев – „Олимпик”.
„Обръщам се към Петро Порошенко, вие ме призовавате към дебат, мечтахте да избягам, да замръзна, да се скрия, но не. Аз не съм като Вас през 2014 година. Приемам предизвикателството”, съобщава Зеленский.
В обръщението си Зеленский представи условие пред президента на Украйна, така че дебатът да се състои на Олимпийския стадион в Киев „пред народа на Украйна” и поиска всички телевизионни канали да го излъчват. Той добави, че преди дебата кандидатите трябва да преминат медицински преглед за употреба на алкохол или наркотици.
„В знак на уважение към една трета, поне една трета от украинските граждани, трябва публично да кажете, че дебатът няма да се проведе с марионетка на Кремъл или на олигарха Игор Коломойски, не с „ватник”, не с малорус, не с добитък, не с клоун, а с кандидата за президент на Украйна Владимир Зеленский. Давам ви 24 часа”, добави Зеленский.
* Благодарим за всяка подкрепа за Поглед.инфо и ПогледТВ. Тя е много ценна за нас и ни помага да бъдем независими. /Прочетете долу/
Превод: В.Сергеев