Интересно

Бивш ученик върна книги в библиотеката след 50 години

Към тях той приложил чек от 1 млн. долара за покриването на глобата

Поглед Инфо 1341 прочитания
Бивш ученик върна книги в библиотеката след 50 години

Бивш ученик от аризонско училище е върнал взети от него преди 50 години книги. Към тях той приложил чек от 1 млн. долара за покриването на глобата, съобщава Би Би Си. Книгите са били заети през 1959 година.

Глобеният неизряден читател, пожелал да остане анонимен, е пресметнал, че при 4 цента на денонощие глоба за забавянето на книгата, сумата ще бъде около 1 млн.

Той закръглил сумата, тъй като предположил, че глобата може би е увеличена. Представител на библиотека е съобщил, че тези пари ще бъдат използвани за закупуването на нови книги, а върнатите четива, отново ще бъдат достъпни за читателите.

Д-р Пламена Заячка - кандидат за кмет на р-н Средец , гр. София
Препоръчано събитие

Д-р Пламена Заячка - кандидат за кмет на р-н Средец , гр. София