Това стана факт, след като каталунците отстраниха големия си съперник Реал (Мадрид). В реванша на "Камп Ноу" мачът завърши наравно - 1:1

Барселона е първият отбор от тазгодишното издание на Шампионска лига, който се класира на финала. Това стана факт, след като каталунците отстраниха големия си съперник Реал (Мадрид). В реванша на "Камп Ноу" мачът завърши наравно - 1:1

Мачът започна доста предпазливо с много агресивна игра на играчите в бяло. Барселона успя да изравни играта и излезе на няколко чисти положения за гол. В 22-ата минута Шави изпълни корнер, Бускетс стреля към вратата на Реал, но Касияс бе на мястото си и хвана топката.

В 32-ата минута Меси стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Реал успя да отрази удара.

В 36-ата минута отново Касияс спаси отбора си след нов удар на Меси.

Второто полувреме започна с по-силна игра на Реал.  В 47-ата минута Игуаин вкара топката във вратата на Барселона, но попадението не бе зачетено от главния арбитър Франк Де Блеекере заради нарушение на Роналдо срещу Хавиер Масчерано. Преди това обаче имаше нарушение срещу португалеца, което не бе маркирано от съдията.

В 54-ата минута Барселона излезе напред в резултата след попадение на Педро след страхотно подаване на Иниеста.

В 64-ата минута Марсело върна част от интригата в мача. Той успя да засече подаване на Ди Мария и отблизо простреля Валдес.

До края на двубоя и двата тима вдигнаха оборотите, но до нов гол, така и не се стигна.