Димитър Бербатов започна като титуляр и бе единствен нападател в стартовия състав на сър Алекс Фъргюсън.

Димитър Бербатов вкара гол за Манчестър Юнайтед при равенството 2:2 срещу Бенфика и прекъсна продължилата цели 1147 дни своя голова суша в Шампионската лига.

Това бе първо попадение в ШЛ за Бербо от 30 септември 2009 година, когато той вкара два гола за победата на Юнайтед с 3:0 над датския АаБ Олборг като гост.

Срещата с Бенфика на Олд Трафорд стартира шокиращо за публиката като още в третата минута гостите поведоха в резултата - с автогол на Фил Джоунс.

В 30-ата минута Нани отляво центрира към Бербатов, който беше в положение на засада, но такава не бе отсъдена, българинът се извиси над защитата на Бенфика и от точката на дузпата с глава вкара за 1:1

Англичаните логично стигнаха до второ попадение в 59-ата. Бербатов се пребори за топката в наказателното поле на гостите, топката стигна до Патрис Евра, той центрира към Дарън Флетчър, който изскочи зад отбраната на орлите и матира вратаря Артур Мораес.

Само минута по-късно обаче Бенфика вкара втори гол и изравни на 2:2.