Единствените двама българи, които през новия сезон ще играят в Първа Бундеслига Валери Домовчийски и Димитър Рангелов се разписаха за своите германски отбори в контролни мачове.

Валери Домовчийски вкара гол за "Херта" при победата над съгражданите от "Унион" (Берлин) с 5:3. Бившият футболист на Левски се появи в игра през 62-ата минута, а 11 по-късно отбеляза за 4:2. Преди това Вишнярек бе открил за тима от Първа Бундеслига още в 10-ата минута от дузпа, но в 14 Бенямина изравни. Отново Вишнярек в 24-ата даде преднина за "Херта", а в 54-ата Рафаел бе точен за 3:1. Бенямина намали резултата в 68-ата, пет минути преди Домо да попадне в прегръдките на своите съотборници. Шермити в 82-ата минута покачи на 5:2, а крайния резултат фиксира Биран в последната 90-та минута.

Това бе втората контрола за Херта преди началото на новия сезон, но първа за българина, който не взе участие в предишната среща на столичани, които разбиха аматьорите от "Рот-Вайс" (Пленцлау) с 5:2.

Димитър Рангелов пък вкарва във втори пореден мач за новия си тим "Борусия" (Дортмунд). Българският национал този път порази вратата на шестодивизионния "Офенбургер", а "жълто-черните" се наложиха с 8:1. Само преди дни той отбеляза срещу "Айнтрахт" (Райне).

Рангелов се появи на терена през второто полувреме, когато треньорът Юрген Клоп смени целия си състав. Българинът се разписа в 69-ата минута за 6:1

Офенбургер откри резултата с попадение на Фолмер, а с голове за Борусия освен Рангелов се отчетоха още Кулман (2), Хайнал (2), Блашчиковски, Садрижай и Суботич.