Българинът постигна невероятен обрат срещу 25-тия в света Маркос Багдатис

Григор Димитров постигна невероятен обрат срещу 25-тия в света Маркос Багдатис и се класира за четвъртфиналите на турнира в Мюнхен, с награден фонд 450 хиляди евро. Българинът се наложи с 3:6, 7:6 (6), 6:2.

Багдатис взе първия сет и имаше шанс да спечели мача в тайбрека на втория. Димитров обаче спаси два мачбола при 4:6 и с 4 поредни точки направи 8:6 и спечели сета.

В третия решителен сет, първата ракета на България игра изключително силно. Загуби първия гейм, след което спечели пет последователни и направи 5:1. В крайна сметка сетът завърши при 6:2 гейма в полза на Димитров.

На четвъртфиналите българинът ще се изправи срещу победителя от мача между поставения под №5 в схемата на турнира и 35-и в света – Флориан Майер (Германия) и Теймураз Габашвили (Русия).