Мачът беше прекъсван няколко пъти заради дъжда в Лондон, но това не попречи на българина да демонстрира блестящ тенис.

Григор Димитров изигра много силен мач срещу 12-ия в схемата на "Уимбълдън" Жо Вилфред Цонга, но загуби със 7:6 (4), 4:6, 4:6, 6:7 (8) в мача им от II кръг на един от най-престижните тенис турнири в света.

"Той е страхотен, ще е един от най-добрите в мъжкия тенис в близките години", каза Цонга минути след двубоя, който продължи 3 часа и половина. "Чака го чудесно бъдеще, играе невероятно", допълни френският тенисист.

Мачът беше прекъсван няколко пъти заради дъжда в Лондон, но това не попречи на българина да демонстрира блестящ тенис. Той дръпна с 3:0 в четвъртия сет, но изпусна контрола върху играта след поредния облак и позволи на опитния си съперник да се съвземе.