Късно снощи английския гранд завърши 0:0 със Спортинг (Брага) в осминафинален мач-реванш, игран в Англия.

Ливърпул изненадващо отпадна от турнира Лига Европа. Късно снощи английския гранд завърши 0:0 със Спортинг (Брага) в осминафинален мач-реванш, игран в Англия. Първата среща завърши 1:0 в полза на Спортинг.

През първата част на мача мърсисайдци не впечатлиха с играта си и не можаха да организират чисто голово положение пред вратата на Спортинг.

Второто полувреме започна по същия мъчителен начин. Липсата на каквито и да било опасности напълно отчая английските фенове. Чак в 85-ата минута Шкъртел се озова сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Мачът ще се запомни най-вече с петте жълти картона - всичките дадени през вторите 45 минути