Последната проверка на двата тима преди старта им в евротурнирите не излъчи победител.

"Левски" и "Черно море" завършиха 1:1 в контролен мач, който се игра пред около 2500 зрители на стадион "Георги Аспарухов" в столицата. И двете попадения паднаха след почивката, като техни автори бяха Христо Йовов за шампионите и Йордан Юруков за варненци.

Двамата треньори Емил Велев и Никола Спасов започнаха двубоя в следните стартови състави:

Левски: Петков, Бензукан, Рабех, Генев, Минев, Гаджев, Тасевски, Бардон, Зе Соарес, Н.Димитров, Йовов.

Черно море: Пиргов, Кулибали, Александър Александров, Каспер Ларсен, Жуниор, Георгиев, Борносузов, Алекс, Лазаров, Юруков, Манолов.

До почивката по-интересно бе пред вратата на гостите, но Илко Пиргов си свърши перфектно своята работа. Още с началото на второто полувреме, влезлият на неговото място Илчев трябваше да вади топката от мрежата. След пробив на Зе Соарес и негов удар в гредата, топката попадна в Христо Йовов, който на празна врата откри резултата. 25 минути по-късно Юруков изравни след изпълнение на корнер.

По това време на терена бяха почти нови състави. За "Левски" влязоха Митрев, Сърмов, Тиберканин, Христов, Жоазиньо, Вагнер, Киров и Иса. На терена не се появи Давид Бистрон, което засили слуховете, че той ще бъде продаден. На трибуните в компанията на Тодор Батков бе Елин Топузаков, както и евентуалното ново попълнение - камерунският нападател Жозеф-Дезире Жоб.

За състава на варненци играха още Лазаров, Бачев, Дяков, Домакинов, Колев, Димов, Стоянов, Илиев, Петков и Николов.