Сините започнаха доста притеснено срещата и очакваният начален домакински натиск така и не се състоя.

С късни голове на Владимир Гаджев и Сьорд Арс и важни спасявания на Пламен Илиев, Левски извърши уникален обрат за 2-1 срещу Спартак Търнава в първия си евромач за сезона.

Сините започнаха доста притеснено срещата и очакваният начален домакински натиск така и не се състоя. Левски изпитваше трудности при изнасянето на топката и до 40-ата минута нямаше чисто голово положение.

През първите 45 минути 2 опасни атаки на гостите бяха спрени след несъществуващи засади, а Пламен Илиев буквално спаси сините на два пъти, отразявайки сериозни опасности.

През второто полувреме левскарите се актизираха малко.

В 79-ата минута Прохазка надхитри Милиев, принуждавайки защитника да го фаулира в наказателното поле на Левски и украинският съдия Сергей Бойко не се поколеба да отсъди дузпа за Спартак Търнава. Наказателният удар беше реализиран безпощадно от голмайстора Томачек, който прати топката в долния ляв ъгъл на Пламен Илиев.

В предпоследната минута на двубоя Гаджев със зверска тупалка от около 25 метра опъна мрежата на гостите от Търнава за 1-1.

Буквално в последната секунда, Райков получи топката на левия фланг и асистира за Арс, който от няколко метра не сгреши и донесе успеха на Левски с 2-1.