Българите загубиха с 1:3 срещата-реванш от третия предварителен кръг на с Висла (Краков)

Отборът на Литекс загуби с 1:3 срещата-реванш от третия предварителен кръг на с Висла (Краков) в Полша и с общ резултат 2:5 напусна надпреварата.

Българският шампион не показа в нито един момент от мача, че заслужава да отстрани полския си съперник и логично се сбогува с мечтата за място в групите на най-комерсиалното състезание. Връх на ловешкото безсилие бе глупавият червен картон, който си изкара Небойша Йеленкович в 76-ата минута.

Головете за Висла вкараха Меликсон (42, 56 от дузпа) и Вилк (84). Николай Бодуров отсрами представителя на България в 68-ата минута. Дори фактът, че дузпата, от която поляците направиха 2:0, бе спорна, не оправдава безсилието на "оранжевите", които днес играха в сиво.