В 77-ата минута българите отново получиха студен душ

Литекс загуби безславно първия си мач от тазгодишното издание на Шампионска лига. Българите паднаха с 1:2 от Висла (Краков).

В 19-ата минута Майкъл Ламей бе покрит при неуспешен опит за изкуствена засада и прехвърли спокойно Винисиус Баривиера за 1:0.

До края на първото полувреме играчите на Любо Пенев изпуснаха няколко чисти възможности за гол, но все пак успяха в изравнят резултата в продължението. Том финтира противник, навлезе в наказателното поле отдясно, стреля към вратата и след рикошет в защитник топката най-накрая се озова във вратата - 1:1.

Втората част на мача започна с по-добра игра на Литекс и няколко опасни атаки.

В 77-ата минута обаче българите отново получиха студен душ - Меликсон се отскубна от защитата на домакините и останал сам срещу Винисиус Баривиера го преодоля без проблеми - 2:1 за Висла.