Българите губеха с 1:2 до 85-ата минута след равенство 0:0 в първия мач, но с голове на Преслав Йорданов и Любомир Божинов обърнаха мача в своя полза до крайното 3:2, което ги класира напред в европейския клубен турнир.

Локомотив (София) се спаси в последните минути от срамно отпадане от турнира Лига Европа след победа с 3:2 срещу Металург (Скопие) в мач-реванш от предварителните кръгове на турнира.

Българите губеха с 1:2 до 85-ата минута след равенство 0:0 в първия мач, но с голове на  Преслав Йорданов и Любомир Божинов обърнаха мача в своя полза до крайното 3:2, което ги класира напред в европейския клубен турнир.

Гостите от Македония играха с човек по-малко повече от 40 минути. Калоян Караджинов пък изпусна дузпа през първото полувреме.

Началото на мача бе ужасяващо за "железничарите" - Миле Кръстев изненада защитата на българите още в 4-ата минута, когато бе изведен сам срещу Галев, вратарят парира първия му удар, но при добавката македонецът бе точен за 1:0.

В 55-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Агрон Мемеди си изкара втори жълт картон за нарушиние срещу Писаров. След изпълнението на пряк свободния удар Преслав Йорданов падна в наказателното поле, съдията свири спорна дузпа, и от 11-метровия наказателен удар успя да изравни - 1:1.

Македонците обаче в 62-ата минута отново поведоха в резултата чрез Блаже Илийоски, който наказа нова грешка в защитата на Локо (Сф) след изпълнение на корнер - 2:1 за Металург.

"Железничарите" започнаха да атакуват отчаяно, но без особено чисти голови положения. Все пак стигнаха до 2:2 в 85-ата минута, когато отново Преслав Йорданов вкара топката във вратата с удар отблизо. В 89-ата минута падна победният гол за столичани - тогава Любомир Божинов изпълни страхотно пряк свободен удар и направи 3:2 за Локо.