София /Поглед.инфо/ Лукойл Академик допусна изненадваща загуба със 77:83 от белгийския Остенде в петия кръг на група D от турнира Еврокъп. Това бе първа победа за гостите, които до момента имаха четири поредни поражения.

"Студентите" трябваше да постигнат задължителна победа над белгийците, която да запази шансовете им за класиране напред в турнира. Това зависи и от последния мач в групата им срещу Асвел във Франция след седмица.

Лукойл Академик стартира мача с бърз аванс, като отбеляза четири бързи точки, но до края на първата част не успя да води с повече от пет точки, като заъврши първата четвъртина с 22:18. Втората част на срещата не беше особено успешна за българите, като положението се обърна и на полувремето белгийците водеха с 36:45 в общия резултат.

Второто полувреме започна катастрофално за Лукойл, който за четири минути отбелязаха само един кош. Белгийците показаха хладнокръвие и в крайна сметка третата част приключи при резултат 55:63.

В последната четвърт българският шампион успя да се съвземе и да изравни резултата, но в крайна сметка, Студентите не намериха сили да стигнат до успех и загубиха драматично с 77:81, предаде БТВ.

Лукойл ще играе последния си мач от групите срещу АСВЕЛ във Франция.