Димитър Бербатов остана на резервната скамейка през цялата среща.

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите в Шампионската лига след като победи Чесли, този път с 2:1. Димитър Бербатов остана на резервната скамейка през цялата среща.

Мачът започна с натиск на Челси, които създадоха редица хубави атаки, но топката така и не влизаше във вратата.

Към средата на първата част играчите на сър Алекс се активизираха и Хавиер Ернандес вкара гол, но той бе отменен поради засада. Така се стигна до 43-ата минута, когато Джон О'Шей подаде към Райън Гигс, който от своя страна пусна великолепен пас към Хавиер Ернандес, който зарадва феновете на "червените дяволи" с един от най-важните голове в кариерата си.

Второто полувреме започна отново с по-активна игра от страна на Челси. В 77-ата минута резервата Дидие Дрогба с хубав удар по диагонала и изравни - 1:1. Интригата в мача обаче буквално приключи след няколко секунди. В следващата атака Джи-Сунг Парк донесе успеха на Манчестър Юнайтед.

Срещата беше наблюдавана от собствениците на двата клуба Аврам Глейзър и Роман Абрамович.