"Червените дяволи" вече смело гледат към полуфиналите на Шампионската лига.

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Челси като гост в първия четвъртфинал между двата тима в Шампионската лига. "Червените дяволи" вече смело гледат към полуфиналите. Голмайсторът на Юнайтед Димитър Бербатов започна срещата като резерва и се появи в игра 12 минути преди края.

Мачът започна много динамично като двата отбора направиха няколко опасни атаки. Така се стигна до 24-ата минута, когато Манчестър Юнайтед поведе в резултата с попадение на Уейн Рууни, който отбеляза след чудесен пас на Райън Гигс.

В края на полувремето футболистите на Челси пропуснаха уникална възможност да изравнят резултата. В 45-ата минута топката първо срещна гредата, а след това Франк Лампард от няколко метра не можа да я насочи във вратата.

През второто полувреме "сините" продължиха да търсят гола. В 56-ата минута Дидие Дрогба изпълни много ефектна задна ножица, но топката отново не влезе във вратата.

В 75-ата минута Едвин ван дер Сар направи феноменално спасяване след удар на Фернандо Торес. В 78-ата минута Димитър Бербатов се появи на терена, заменяйки Хавиер Ернандес.

В добавеното време Рамирес падна в наказателното поле на гостите след сблъсък с Евра, футболистите на Челси претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена от главния арбитър.