Пореден страхотен мач за Порто в Лига Европа направи колумбийският нападател Радамел Фалкао, реализирайки четири гола.

Португалският шампион Порто даде сериозна заявка за титлата в Лига Европа след домакински успех с 5:1 над Виляреал в първия мач между двата отбора от 1/2 финалите в турнира. Домакините премазаха "жълтатата подводница", като отбелязаха всички голове през второто полувреме. Пореден страхотен мач за Порто в Лига Европа направи колумбийският нападател Радамел Фалкао, реализирайки четири гола. Той бе точен в 49-ата минута (от дузпа), в 67-ата, 75-ата и в 90-ата минута. Кани изведе Виляреал напред в последната минута на първото полувреме, а халфът Фреди Гуарин изравни за Порто в 61-ата. По този начин съперникът на ЦСКА в груповата фаза на турнира е много близо до класиране на финала на Лига Европа, което би означавало изцяло португалски директен сблъсък за трофея, тъй като в другия полуфинал съперници са Бенфика и Брага, като в първия мач от втория сблъсък Бенфика победи като домакин с 2:1.

Головете за „лисабонските орли" бяха дело на Жардел и Кардосо, а за символичните гости се разписа Вандиньо.