Мачът бе изключително оспорван. Всичко се реши в продълженията.

Реал (Мадрид) победи Барселона с 1:0 след продължения и спечели Купата на Краля в Испания.

Финалът се игра на тадион "Местая" във Валенсия. В редовните 90 минути мачът завърши при резултат 0:0.

През първото полувреме Реал игра много агресивно и на моменти губи, и можеше на няколко пъти да отбележи гол. Най-чистото положение за гол отново беше в 43-ата минута. Йозил центрира и връхлитащият Пепе с глава удари страничния стълб.

През второто полувреме футболистите на Барселона заиграха по-концентрирано и успяха да наложат своя стил на игра. В 68-ата минута Педро вкара гол, но попадението бе отменено заради засада.

В последната минута на редовното време Анхел ди Мария от реал отправи опасен удар, но Пинто спаси.

В продълженията Барселона отново владееше повече топката, но головите поположения бяха за Реал.  Така се стигна до 103-ата минута, когато Анхел ди Мария центрира перфектно в наказателното поле и Роналдо с глава реализира победния гол в мача.

До края на продълженията футболистите на Барса се опитаха да изравнят, но стабилната игра в защита на Реал не даде никакви шансове за това.

Така след 18 години Реал отново е носител на Купата на Краля в Испания.