Късно снощи играчите на Жозе Моуриньо победиха Олимпик (Лион) с 3:0 в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига.

Реал (Мадрид) отново е на четвъртфинал на Шампионска лига след 7 безславни години. Късно снощи играчите на Жозе Моуриньо победиха Олимпик (Лион) с 3:0 в мач-реванш.

Двубоят започна с натиск на "белия балет", но до гол не се стигна. Към средата на полувремето французите повече контролираха топката, но не успяха да се възмолзват от своето превъзходство. Така се стигна до 37-ата минута, когато Кристиано Роналдо пусна към Марсел, който откри резултата за Реал. При този резултат завърши първата част на мача.

Второто полувреме започна с натиск на мадричани, който даде резултат. В 66-ата минута Бензема прониза вратата на Лион след асистенция на Йозил.

В 76-ата минута Реал съкруши и малкото останали надежди на французите с гол на Ди Мария, който направи резултата от реванша класически.