Българите започнаха по-активно мача, но атаките, предимно по фланговете, бяха лесно разбивани от отбраната на Стяуа.

И последният останал български представител в европейските клубни турнир ЦСКА отпадна. След като по-рано в четвъртък Литекс бе отстранен от Динамо (Киев), сега "червените" също напуснаха турнира. ЦСКА стигна само до равенство 1:1 в домакинството си срещу Стяуа от плейофа на Лига Европа и след 0:2 в първата среща, румънците продължават напред с общ резултат 3:1.

Българите започнаха по-активно мача, но атаките, предимно по фланговете, бяха лесно разбивани от отбраната на Стяуа. В 26-ата минута пропуск за Стяуа направи Брандан, който от близка дистанция имаше възможност да стреля с глава, но не успя да намери рамката на вратата.

Нова възможност за гол във вратата на домакините се откри в 41-ата минута, когато двама нападатели на Стяуа излязоха срещу двама защитници на ЦСКА. Тату намери добре Танасе, но в последния момент преди румънският играч да нанесе удар топката му бе избита и М'Боли улови.

През второто полувреме темпото на игра спадна, а мачът значително се изнерви. В 67-ата минута Мишел Палтини можеше да получи червен картон, след като доста яростно започна да блъска Тату.

В 73-ата минута отбраната на ЦСКА сякаш проспа ситуацията при гола за Стауа. Танасе бе оставен да напредне абсолютно необезпокояван отляво, подмина на скорост и последния останал пред него защитник Виданов от много малък ъгъл, който не бе покрит от М'Боли и реализира за 0:1.

Българският тим вече нямаше шанс за класиране в групите, все пак върна едно попадение в 83-ата минута. Влезлият като смяна Костов пусна извеждащ пас към Платини в наказателното поле, бразилецът излезе очи в очи с вратаря Татарушану и с техничен прехвърлящ удар отбеляза за 1:1.

До края на срещата не се случи нищо интересно.