За последно 31-кратните шампиони вдигнаха трофея през 2006 година, когато победиха Черно море с 3:1.

ЦСКА спечели своята 20-а купа на България след като се наложи с 1:0 на финала срещу Славия.

Началото на двубоя бе скучно. Първото интересно положение дойде в 39-ата минута, когато "бялата" крепост най-накрая падна - далечно подаване намери покрития Маркиньос на границата на наказателното поле. Бразилецът пое на гърди, навлезе в пеналта и върна топката към точката на дузпата, където непокритият Спас Делев прати кълбото в мрежата на Славия - 1:0 за ЦСКА.

В началото на второто полувреме треньорът на "белите" Емил Велев направи две смени - в игра влязоха Спас Георгиев и Георги Христов на местата на Илия Илиев и Павле Попара.

В 62-ата минута Делев можеше за втори път да се разпише във вратата на Славия и да реши всичко в мача, след като бе изведен сам срещу вратаря Емил Петров, но стражът успя да избие в корнер.

В 88-ата минута "белите" останаха с човек по-малко на терена след червен картон на бразилеца Басо, което не им позволи да упражнят финален натиск и ЦСКА заслужено триумфира с Купата.