Уругвайците започнаха много атакуващо мача срещу традиционно дефанзивния тим на Парагва.

Уругвай спечели за рекорден 15-ти път Копа Америка, след като се наложи с 3:0 над Парагвай на стадион „Монументал” в Буенос Айрес.

Уругвайците започнаха много атакуващо мача срещу традиционно дефанзивния тим на Парагва.  В 11-ата след пас на Диего Перес, Луис Суарес пое топката в наказателното поле на съперника, премина през Дарио Верон и с лек удар отклонил се и от крака на парагвайския бранител, прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратаря Хусто Вияр за 1:0 .

„Небесносините” продължиха да търсят второ попадение и след няколко пропуска на Форлан и Суарес се стигна до 42-ата минута, когато Ортигоса сгреши, Аревало му отне топката, пусна към Форлан, който простреля Вияр за 2:0.

В последната минута на мача бърза контратака бе завършена от останалия сам срещу Вияр, Форлан, и така с победа с 3:0 Уругвай ликува за 15-и път като шампион на Южна Америка.