/Поглед.инфо/ Русия ще достави първите мултифункционални изтребители Су-30СМ в Армения до началото на 2020 г., но Ереван ще продължи да се въоръжава с помощта на Москва, заяви министърът на отбраната на републиката Даниел Тоноян.
„На първия етап ще има четири самолета. Предвижда се доставка до края на годината - началото на 2020 година. Ще продължим да работим в тази посока”, заяви той.
Той добави, че първите парични преводи за руски изтребители са вече прехвърлени.
Освен това, заяви Тороян, Армения планира да продължи да купува руски оръжия.
„Ние ще се въоръжаваме и превъоръжаваме много усилено. Покупките ще са на руско въоръжение”, заяви министърът.
В края на януари арменското министерство на отбраната съобщи, че републиката е постигнала споразумение с Русия за закупуването на многофункционални изтребители Су-30СМ. В допълнение, Ереван докладва за възможността за получаване на нов заем от Русия след изпълнението на настоящото споразумение за 100 милиона долара.
Превод: В.Сергеев