/Поглед.инфо/ Изданията Die Welt и Die Zeit писаха, че САЩ имат намерение да излязат от Договора за ликвидирането на ракетите със среден и малък обхват (ДРСМО), а също така планират да разполагат свои ракети в страните от Европа. В европейското общество започнаха да обсъждат бурно тази американска инициатива.
Европейците не оцениха плановете на САЩ и изразиха опасение относно разположението на американската военна техника на територията на страните от ЕС. Хората логично предполагат, че докато американците ще са на сигурно място, Европа ще се окаже под удар.
Ето някои от коментарите на жителите на ЕС:
-
Европа не трябва да става отново играчка на янките
-
Вие не трябва да забравяте, че възможната война ще започне пред вратите ни, а не от другата страна на Атлантическия океан.
Тези, които си спомнят за разполагането на ракетите в Калининград, посочват, че това е руска територия.
Хората може да се разберат. Щатите отдавна правят от Европа свой военен полигон. Прибалтика във връзка с близостта си до Русия стана място за провеждане на постоянни военни учения на НАТО, след които остава единствено разруха.
САЩ направиха Германия основа в ЕС, затова и Меркел решава всичко в Съюза. Така и се случва миграционнта криза в Европа – Ангела решава, че бежанците трябва да се проведат, задължавайки същото да правят и европейските политици.
В крайна сметка Европа става един голям безобразен мигрантски лагер, съвършено неподготвен за такова количество новодошли. Хората тогава също не бяха питани за мнението си и те междувременно заради това са четвърта година крайно недоволни от съществуващото положение в своите страни.
Сега Доналд Тръмп обвинява Русия, че не съблюдава ДРСМО, наистина по молба на руската страна да обяснят тези обвинения, американците отговориха с мълчание. Прост в САЩ са измислили причина за излизане от договора, за да разполагат свое въоръжение в Европа.
И подобните манипулации винаги се устройват от американските политици. Не е странно, че жителите на ЕС все по-често изразяват недоволство спрямо това как в САЩ се опитват да влияят на Европа, а европейските политици все по-често са склонни да си сътрудничат с Русия.
Превод: В.Сергеев