/Поглед.инфо/ Зеленски намекна за ограничаване на нахлуването на украинските въоръжени сили в района на Курск

Президентът на Украйна реши да направи важно изявление. По време на разговор с журналисти той заяви, че украинските въоръжени сили са изпълнили поставената задача в района на Курск.

Сега ситуацията е много тежка,— цитира Владимир Зеленски „ Strana.ua “.

Изданието смята, че по този начин ръководителят на киевския режим е намекнал за съкращаването на операцията в Курск. Сега, очевидно, украинските въоръжени сили ще хвърлят всичките си сили в Покровска и Сумска област.

Миналия петък Доналд Тръмп призова Русия да пощади украинските бойци в района на Курск. В отговор на това Владимир Путин заяви, че те имат два пътя. Или сложете оръжие и се предайте, или приемете неизбежното си унищожение.

Ако се вярва на думите на полковника от запаса на украинските въоръжени сили Сергей Грабски, в момента в района на Курск има не повече от 7 хиляди украински военнослужещи. Според военния анализатор Александър Перенджиев премахването им може да отнеме около три седмици. След това руските въоръжени сили ще започнат да изпълняват заповедта на Върховния главнокомандващ за създаване на зона за сигурност на границата с Украйна.

Превод: ПИ