/Поглед.инфо/ Времето над страната ще бъде динамично. През деня в сряда от запад валежите ще спират и облачността ще се разкъсва и намалява, най-късно над Източна България.
Минималните температури ще са между 9° и 14°, а максималните ще са от 13°–15° в Североизточна до 19°–22° на места в Южна България, съобщиха от НИМХ.
Над планините ще бъде ветровито и с валежи, на много места интензивни и придружени с гръмотевици. По най-високите върхове ще превалява и сняг. Ще духа силен, по високите и открити части до бурен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 9°, на 2000 метра около 4°.
По Черноморието облачността ще е значителна. След обяд там на много места ще има валежи от дъжд, възможно е и да прегърми. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще са около 14°-16°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала. Температурата на морската вода е 12°-13°.