Такса пижама и шезлонг са сред най-новите опити на болниците да увеличат приходите си за сметка на пациентските портфейли. Сред нововъведенията е и румсървис - 30 лв. на ден, както и такса изпиране на мръсни пижами или чаршафи - 5 лева на килограм.
Недофинансирането на здравеопазването и липсата на ясни правила в него постоянно увеличават рекета върху пациентите. Все повече и по-екзотични стават дейностите, за които клиниките искат пари от болните хора, показа проверка на в. "Стандарт".
Такса пижама и шезлонг са сред най-новите опити на болниците да увеличат приходите си за сметка на пациентските портфейли. По един лев на ден струва наемът на нощницата, а на шезлонга за придружителите на болния е 15 лв. Сред екзотичните нововъведения е и румсървис - 30 лв. на ден, както и такса изпиране на мръсни пижами или чаршафи - 5 лева на килограм.
Ако пък държите да бъдете ВИП пациент, то всяка една услуга се плаща двойно.
Все по-често в големите градове се иска такса за избор на екип.
Операциите дори в държавните болници са по няколко хиляди - от3500 до 5000 лева.