ДПС настояват утре МС да вземе решение за изплащане на субсидиите на тютюнопроизводителите за реколта 2009.
ДПС предупреждава за протести на тютюнопроизводителите, предаде Информационна агенция КРОСС.
За това предупреди заместник-председателят на партията Алиосман Имамов, обяснявайки стачната готовност с недоволството на тютюнопроизводителите от все още невзетото решение от МС за размера на премиите по сортове произведен тютюн. „Не очаквайте ДПС да е организатор на протеста. ДПС не е причината за тези протести - ако такива има, причината ще е българското правителство", обясни Лютви Местан.
ДПС настояват утре МС да вземе решение за изплащане на субсидиите на тютюнопроизводителите за реколта 2009. Такава позиция вече има изготвена от ДФ „Тютюн", но все още не е утвърдена от правителството.
Според ДПС става дума за около 52 хиляди тона тютюн, 150 хиляди тютюнопроизводители и 116 хиляди лева, които трябва да бъдат разпределени и раздадени по сортове. Алиосман Имамов допълни, че ДПС ще настоява за ускорено изплащане на субсидиите до средата на месец май.
Той заяви, че тютюнопроизводителите са в стачна готовност и е твърде вероятно да предприемат такива действия чрез своите синдикати, ако утре няма решение на МС. Лютви Местан допълни, че нетърпението е стигнало крайната си точка.