Българският университетски отбор по баскетбол ще срещне САЩ на Игрите в Белград.

Българският университетски отбор по баскетбол ще срещне САЩ на Игрите в Белград. Американците са без поражение до ммента, след като победиха домакина Сърбия с 68:66. Българите пък отстъпиха за пръв път - 60:69 от Турция. Двубоят между България - САЩ е на 9 юли.

Първото полувреме на мача с Турция бе напълно равностойно, като нито един от двата отбора не успяваше да се откъсне. Началната четвърт приключи при 16:14 в наша полза, а на почивката водехме с точка – 30:29. Турците обаче стартираха по-силно второто полувреме и към края взеха аванс от десетина точки. Тази разлика се задържа доста дълго време, като в моментите, в които българите се доближаваха на пет-шест точки от съперника, не успяваха да натиснат и изравнят.

Югоизточните ни съседи използваха максимално добре и всички грешки в играта на нашите, и надделяха в борбата под коша. Макар турците да нямаха много добър ден в стрелбата, българите също не се радваха на успеваемост, и така на практика спечели отборът, направил по-малко грешки. Чавдар Костов бе най-резултатен с 15 точки, а Христо Николов добави 14. Иван Лилов завърши с 11 точки, но нито веднъж не успя да вкара при стрелбата си от далечно разстояние. Асен Великов пък вкара само веднъж от 6 стрелби.