Това съобщи РИА "Новости", позовавайки се на свой източник.
"Екипажът на кораба се е държал провокативно и агресивно, което е породило загриженост у операторите на станции и екипажите на корабите на Черноморския флот, които са изпълнявали своите задачи в Черно море. Вдигнатите по команда бомбардировачи Су-24 са показали на американския екипаж готовност да пресекат нарушаването на границите и да защитят интересите на страната си. В резултат на това американският есминец се е обърнал и отплавал в неутрални води в източната част на Черно море", казва източникът.