Депардийо, който има руско гражданство, каза, че той безспорно обича своята родина, но не може да не признае, че във Франция „всичко е лошо“. Актьорът отбеляза, че нещата вървят зле не само във Франция, „ но и в Италия, и в цяла Европа“. Според негово, хората във Франция са по-нещастни, отколкото тези в Русия.
Това не е първото подобно изказване на Депардийо, който често критикува управляващите във Франция и Европейския съюз. В юнския брой на списание Vanity Fair той призна, например, че е готов да умре за Русия.