/Поглед.инфо/ Германският канцлер Ангела Меркел подчерта, че въпреки украинската криза, тясното сътрудничество с Русия трябва да бъде продължено.
"Убедена съм, че тясното сътрудничество с Русия в средносрочен и дългосрочен план трябва да продължи", каза Меркел, цитирани от немски медии.
Канцлерът също така подчерта, че Германия изключва възможността за военно решение на кризата в Украйна и продължава да разчита на дипломатическо решение на ситуацията. Меркел не се съгласи с твърдението на министъра на икономиката Зигмар Гагбриел, който по-рано заяви , че "е било неразумно в Украйна да се създава впечатлението, че тя трябва да избира между Русия и ЕС".
Прочети цялата статия тук: http://www.cross.bg/merkel-rysiya-sutrydnichestvo-1410581.html#ixzz31oYlpKJ8