/Поглед.инфо/ Опозицията е била планирала бързо сваляне на Никола Мадуро след получаване на подкрепа от САЩ, съобщава Wall Street Journal, цитирайки бивш високопоставен американски държавен служител.
Източникът заяви, че „хора от Каракас” са предали плана за преврат на Вашингтон, като обещават, че военните ще застанат на страната на Хуан Гуайдо, ако той получи външна подкрепа и започне да действа.
„Те мислеха, че това е 24-часова операция”, добави той.
WSJ по-рано съобщи, че в нощта преди самообявяването си за временен държавен глава, Гуайдо е говорил по телефона с американския вицепрезидент Майк Пенс. Последният е обещал подкрепа на опозицията в борбата срещу Мадуро. „Късното обаждане даде начало на изпълнението на плана”, пише изданието.
Превод: В.Сергеев
ВАЖНО ЗА ЧИТАТЕЛИТЕ НА ПОГЛЕД.ИНФО И ЗРИТЕЛИТЕ НА ПОГЛЕДТВ
Уважаеми читатели на Поглед.инфо и зрители на ПогледТВ!
Ние съществуваме благодарение на безвъзмездната жертвоготовност на екипа, с който работим, за да представяме различната гледна точка по редица значими обществено-политически проблеми у нас и по света и не ползваме държавно, партийно или каквото и да е друго финансиране.
Това не е най-успешната формула за оцеляване в днешно време и не може да продължава до безкрай.
Ето защо се обръщаме към всеки един от вас, ако сте удовлетворени от съществуването на Поглед.инфо и ПогледТВ, опитайте се да ни подкрепите, за да ни има по-дълго време като островче на свободата. От трайността на вашата подкрепа ще зависи трайността на нашето съществуване.
Считайте, че по този начин Поглед.инфо и ПогледТВ става наша с вас обща кауза, обща съдба и общо дело!?
Поканете ваши близки и приятели да се включат в това общо дело, ако смятате, че е полезно за България!?
Анонимността ви е гарантирана!
Ние няма да ви подведем!
Ще бъдем верни на избраната линия, докато ни има!
"Еврокариери" ЕООД
Дарение за Поглед.инфо и ПогледТВ
IBAN: BG90UBBS80021062013420
BIC: UBBS BGSF
МОЛ: Румен Петков
Можете да ползвате PayPal. Има възможност и за абонаментна подкрепа
Благодарим ви за подкрепата!
Поглед.инфо и ПогледТВ
pogledreporter@abv.bg
За да сте убедени, че сумите са получени, можете да ни пишете на този мейл и ние задължително ще ви отговорим.