/Поглед.инфо/ Хайде да си сверим часовника: не ви ли се струва, че твърде много се радваме на изникналите сред опозицията проблеми? Ако това е наистина опозиция, тогава щеше ли да има значение как е положението при тях, какви са им проблемите и т.н. Но ние се радваме така, както след Революцията като свалиха царя и изгониха колонизаторите. Е-е-ето!.. И това ни приближава до истината.
Те никога не са били опозиция! От 1991 г. те са именно властта! Те успяха да установят в Русия това, което наблюдаваме в Украйна: официалната власт, показвана на народа, която решава малко и като цяло малко зависи от народа. И сега ситуацията се променя, изглежда ...
Разбира се, за Украйна - това е преувеличение, там всичко е в много по-голяма степен от нашето. За да бъда честен, в Русия повече зависи от мнението на хората, отколкото в Украйна.
Всъщност така винаги е било по начало: не че сме мислили, че Путин е на наша страна и че той винаги ще заеме нашата страна и ще решава в наш интерес. Но разбрахме друго:
Путин решава в наша полза и ни слуша поне по-често, отколкото всеки друг шеф би слушал!
Между другото, именно затова Путин вбесява нашата „опозиция“: те биха искали винаги да взема решения единствено в тяхна полза, а народът изобщо да не го слушат. Хората от нашата „опозиция“ са необходими само в ролята на група, която да помогне да се свали властта в интерес на други групи от същата власт (а не на народа).
Всички тези хора бяха (и остават) представители на интересите на властите - бизнеса, "глобалистическите" секторите на Кудрин, Греф и Чубайс. Всичко това е власт, разбира се. Каква власт, много повече власт от тази, извинявайте за откровеността, на Шойгу!
Нашата „опозиция“ винаги е била властта и нейното фундаментално противоречие с Путин (и с част от „национално ориентираните елити“, както се казва) е, че Путин балансира ситуацията и слуша всеки от време на време, като взема предвид интересите на всички.
Но нашата „опозиция“ се нуждаеше само от едно: да се вземат предвид единствено техните интереси и нищо друго повече. Винаги да се решава в тяхна полза: не от време на време, а винаги, и не баланс на силите и интересите, а абсолютният им монопол!
Странно, но едва сега те наистина могат да станат опозиция! Сега, в резултат на рязката промяна в световната ситуация, те отслабват толкова много, че влиянието им във властта ще падне от определяща към маргинална..
Те ще трябва да спрат да играят ролята на опозицията и най-накрая да станат онези, на които се преструваха в продължение на 30-те постсъветски години! При нас беше като в Украйна:
Властта в лицето на Аваков събира нацистите на Аваков и отива при властта в лицето на Зеленски с искания. Какви искания? Да искат повече власт, защото те така или иначе са властта!
И на хората се предлага да повярват, че това са "народни вълнения" ...
Така е и при нас: олигарсите и техните представители в либералния икономически блок на правителството хвърлиха ресурси към Навални, за да доведат до митингите "безплатни идиоти", както ги нарече Ашурков, човек на Фридман.
Властта изискваше още повече власт, тя иска да стане единствената и абсолютна власт!
Каква ти опозиция? Къде я видяхте?!!!!
Тази вече управляваща класа излезе и поиска за себе си не власт, а абсолютизъм.
Лицемерието се състоеше в това, че обвиняват Путин в абсолютизъм. И се обявиха за опозиция, въпреки че в действителност самият Путин е по-вероятно опозицията. Вече съм писал, че ще са му нужни 20 години, за да отгледа нов слой на елита, който да има в Русия ресурс, съпоставим с този на "западняците" и "глобалистите"".
И тогава „западняците“ и „глобалистите“ наистина ще станат това, което се преструваха че са - опозиция, която почти няма власт.
Между другото, тогава само народът ще бъде единственият ресурс на тази опозиция. Който от години е обявяван за стадо от нея. И сега те още нападат и Победата... Те изобщо нападат практически всичко: Крим, православието, целостта на страната, Победата ...
Успех да намерят народна подкрепа с подобна позиция!
Превод: В. Сергеев