/Поглед.инфо/ Министърът на съобщенията и информацията на Венецуела, Хорхе Родригес, нарече трагично разиграване от руските шегаджии Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексей Столяров), които звъннаха по телефона на специалния американски пратеник за Венецуела Елиът Абрамс от името на швейцарския президент Ули Маурер.

„САЩ са най-мощната империя в света, а двама руски шегаджии се смеят в лицето на специалиста по смяна на режими и други тънкости ... Ако не беше толкова трагично, щеше да е смешно“, пише Родригес в „Туитър“.

Отбелязва се, че президентът на Венецуела Николас Мадуро е „ретуитнал“ това съобщение, съобщава РИА Новости.

Преструвайки се на Маурер, Лексус и Вован звъннаха на Абрамс и казаха, че в швейцарската банка „Лимпопо“ има сметки на хора от най-близкия кръг на Мадуро, както и сметки на големи компании във Венецуела. Абрамс поиска незабавно замразяване на сметките.

След телефонния разговор, „посланикът на новото правителство на Венецуела“ Карлос Векио също се е свързал с шегаджиите. От името на „швейцарския президент“ Абрамс и посланик Векио получават списък на венецуелските служители, чиито сметки са намерени и блокирани. По този повод Векио дори успя да даде интервю.

Шегаджиите Вован и Лексус са известни с това, че играят знаменитости и високопоставени чуждестранни политици. Сред най-известните шеги са обажданията към ръководителя на британското външно министерство Борис Джонсън, президента на Украйна Петро Порошенко и постоянния представител на САЩ към ООН Ники Хейли.

* Подкрепете Поглед.инфо и ПогледТВ, за да ги има по-дълго време и да запазим тяхната независимост. /Прочетете долу/

Превод: В.Сергеев