/Поглед.инфо/ Кандидатът за президент на Украйна, шоуменът Владимир Зеленский, с ирония коментира лидерството си на президентските избори, за което свидетелстват данните от първите екзит-полове.
„Видях няколко екзит-полове. Е, това се случи - 30,4%. Както виждате екзит-половете са много, но президентът е един”, заяви Зеленский.
Така Зеленский се подигра на един от изборните лозунги на Порошенко: „Има много кандидати, но президентът е един“. Трябва да се отбележи, че този лозунг повтаря кампанията на Владимир Путин на изборите през 2012 година.
По-рано Зеленский се шегува с лозунга на Порошенко, заплашвайки сегашния президент на Украйна със затвор.
Нито един от кандидатите за президент на Украйна не получи достатъчно гласове, за да спечели първия тур на изборите, проведени в страната в неделя.
Според националния екзит-пол шоуменът Владимир Зеленский получи подкрепа от 30,4% от гласоподавателите, сегашният държавен глава Петро Порошенко - 17,8%. 14,2% са гласували за лидера на партия „Батькивщина” Юлия Тимошенко и 9,8% за кандидата от „Опозиционна платформа - За живот”. Така според екзит-половете Зеленский и Порошенко попадат на балотаж.
Щабът на Тимошенко оспори влизането на Порошенко във втория тур. Според техните изчисления, Зеленский и Тимошенко трябва да се борят за президентството на Украйна.
* Благодарим за всяка подкрепа за Поглед.инфо и ПогледТВ. Тя е много ценна за нас и ни помага да бъдем независими. /Прочетете долу/
Превод: В.Сергеев