/Поглед.инфо/ Сергей Станишев показа, че може да изненадва другите политици. Всички очакваха от него да мишкува, а той предложи нещо, което никой не очакваше.
Предложи задължително гласуване и показа, че БСП са готови за предсрочни избори, което показва, че е добър лидер. БСП ще залезе тогава, когато загуби доверието на своите симпатизанти и членове", коментира журналистът Красина Кръстева пред TV7.
„Електоратът и членовете на БСП искаха да видят лидерска позиция и според мен те ще я видят. Те искаха оставка на лидера си, защото виждаха, че той нищо не прави. А сега той прави нещо. Съюзът с ДПС е една част от недоволството на електората", добави Кръстева.
„Един от замислите на Станишев е да уязви ДПС. БСП не смятат да подадат оставка. Следващият победител в изборите се казва Бойко Борисов", отбеляза от своя страна социологът Живко Георгиев.
„От ук нататък се съмнявам, че ДПС ще желаят БСП", заяви Георгиев.