Общество

Джамия оглушила Хасково, общината пише протокол

Джамията използвала високоговорители с прекалено силен звук по време на религиозните служби.

Поглед Инфо 1513 прочитания
Джамия оглушила Хасково, общината пише протокол

Констативен протокол съставила Община Хасково на Мюсюлманското настоятелство в града.

Причнина за това са зачестилите оплаквания и жалби от граждани за системното нарушаване на тяхното спокойствие от джамията в града.

В протокола се визира използването на високоговорители с прекалено силен звук по време на религиозните служби.

Предписанията, които се отправят, са за провеждане на богослужения при спазване на изискванията на чл. 4, т. 8 от Наредбата за поддържане и опазване на обществения ред, чистотата и общественото имущество на територията на община Хасково.

Тя гласи, че за спокойствието на гражданите се забраняват смущаващите шумове, озвучаването на общодостъпни заведения, както и звуковите сигнали на автомобили с нерегулирани алармени инсталации.

Д-р Пламена Заячка - кандидат за кмет на р-н Средец , гр. София
Препоръчано събитие

Д-р Пламена Заячка - кандидат за кмет на р-н Средец , гр. София