Правителството на Бойко Борисов започва от днес ревизия на наследството на кабинета "Станишев".
Британският вестник "Файненшъл таймс" пише днес, че новото българско правителство го чакат трудни дни. Материалът, посветен на вчерашното встъпване в длъжност на кабинета на премиера Бойко Борисов, е озаглавен красноречиво "Начални затруднения". Земен бивш бодигард и кмет на София, Борисов ще се нуждае от цялата си агресивност, за да победи най-упорития враг на България: корупцията, подчертава авторитетният ежедневник.
“Възложил съм на всеки министър да направи справка какво към момента имат министерствата – пасиви и активи, започнато, недовършено”. Това заяви след встъпването си в длъжност новият мин.-председател Бойко Борисов. Премиерът уточни, че завареният от кабинета Станишев пасив е в размер на 2 млд. лв.
В момента, по думите на Бойко Борисов, всеки един министър с един лист и молив пише и докладва какво е наследството. Новоизбраният министър-председател допълни, че политическо гонение не е в неговия характер, но всеки, който е пипнал в кацата с меда и е нарушавал закона, ще бъде даден на прокуратурата, без той лично да се прицелва в някого – в Ахмед Доган или Сергей Станишев. Бойко Борисов изтъкна в първите си телевизионни интервюта, че в доклада на ЕК са ни записани 21 точки, които трябва да изпълним, което е добра рамка за действията на новото българско правителство.