Все пак националният ни отбор се представи на ниво в този мач.

Белгия победи България с 2:1 в контролна среща, играна в Брюксел. Националният ни отбор се представи на ниво и дори водеше през целия мач, но последната 90-та минута се оказа каръшка на тях и донесе победата на домакините.

Мачът на стадион „Крал Бодуен” започна динамично, а разиграванията бяха по-скоро в полза на домакините. Още в четвъртата минута Белгия имаше възможност да поведе. Живко Миланов извърши нарушение в наказателното поле на България и бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Азард, но Ники Михайлов спаси удара.

Вратарят, който зае титулярно място в последни момент на мястото на контузения Георги Петков, се намеси решително в още няколко ситуации през първите 45 минути. Той дори успя да предотврати автогол на капитана Стилиян Петров.

Все пак футболистите на България успяха да вземат преимуществото и да стигнат до гол . В 27-ата минута Благой Георгиев за малко да се разпише, но ударът му срещна дястана греда на Жилет. Само четири минути по-късно обаче Ивелин Попов бе точен от границата на наказателното поле за 1:0. Голът нямаше да е възможен без чудесната асистенция на Георги Пеев.

Второто полувреме бе доста по-трудно за нашите. Домакините сякаш се стегнаха и дадоха малко повече отпор и си изработиха няколко нелоши положения. Българите също не спряха да търсят възможности, но така и не успяха да отбележат.

И когато всичко отиваше към победа за момчетата на Станимир Стоилов в 90-ата минута белгииците отбелязаха не един, а цели два гола и само за 60 секунди от губещи станаха победители.

Първо Льопон изравни в последната минута от редовното време, след като беше оставен непокрит, а броени секунди по-късно Венсан Компани отбеляза победния гол.