/Поглед.инфо/ Стилиян Петров приключи официално спортната си кариера с мач бенефис пред 60 000 души в Глазгоу. В благотворителният мач участие взеха едни от най-големите имена в световния футбол - Джон Тери, Димитър Бербатов, Хенрих Ларсон. Приходите от срещата ще отидат във фондацията на Петров, която помага на деца, болни от левкемия.

По традицията в 19-ата минута всички се изправиха на крака и аплодираха Стилиян. Българинът излезе на терена с двамата си сина, а съпругата му Паулина видимо се разчувства на трибуните.

Голяма част от българските футболисти, като Мартин Петров, Радостин Кишишев, Христо Йовов и Мариян Христов Треньори също бяха дошли да подкрепят Стенли, а треньори на двата състава пък бяха Мартин О'Нийл и Кени Далглиш.

Именно Бербатов откри резултата още в 45-ата секунда, възползвайки се от извеждащ пас на Бума. В 10-ата минута Хенрик Ларсон изравни от дузпа. Шест минути по-късно Мариян Христов намери Мартин Петров и крилото отново изведе Стилиян XI напред в резултата.
В 31-ата минута Стилиян напусна терена под бурни аплодисменти. В края на първата част Бербатов направи 3:1.

Малко след почивката голмайсторът на Фулъм удари гредата, а в 58-ата минута оформи хеттрика си.
Няколко минути по-късно Джон Бишъп пропусна дузпа за сборния тим на Стилиян. В 74-ата минута Пиер ван Хондойк намали за Селтик, а в 81-ата минута Уорън Браун се разписа за 3:4.

Пет минути преди края Стилиян Петров отново влезе на терена, но с екипа на Селтик. В последната минута Ники Бърн оформи крайното 3:5.

Стилиян Петров не пропусна да благодари на привържениците:

"На първо място искам да ви благодаря за цялата подкрепа и за всичко, което направихте за мен по време на кариерата ми. Днес показахте на света колко специално е това място. Направихте го специално за мен, моето семейство и тези играчи. Благодаря, че стояхте зад мен", каза Стенли.