/Поглед.инфо/ Фулъм победи КПР с 3:2 в последен мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Димитър Бербатов се разписа на два пъти в 8-ата от дузпа и в 22-ата минута, а за победата на домакините помогна и автогол на Хил в 41-ата минута.

За символичните гости се разписа Адел Таарабт в 45-ата минута, както и Лоик Реми в 51-ата минута. Срещата започна динамично и още в 8-ата минута Дежага беше фаулиран в наказателното поле на Рейнджърс и Димитър Бербатов се разписа от наказателния удар. По този начин българинът се разписа в четвърти пореден мач в полза на "котиджърс".

Доминацията на домакините продължи и в 22-ата минута отново Бербатов прониза стража Жулио Сезар с елегантен удар и асистенция на Деймиън Дъф. В последните 5 минути на полувремето зрителите на "Крейвън Котидж" видяха още два гола. В 41-ата минута Хил си отбеляза автогол и резултатът стана 3:0, а в последната минута на първата част Адел Таарабт с удар извън наказателното поле намали изоставането.

Втората част започна вихрено и гостите изпуснаха дузпа в 49-ата минута, която пропиля Реми, но той се реваншира само две минути по-късно за 3:2.

В 70-ата минута Кристофър Самба се озова на изгодна позиция, но стреля встрани от вратата. Седем минути по-късно Реми надхитри защитата на Фулъм, но от няколко метра прати топката високо над напречната греда. В следващата атака и Боби Замора не сполучи, след като Шварцер блокира удара му.

Ситуацията стана доста интересна, след като в 79-ата минута Стив Сидуел получи директен червен картон за груб фаул в центъра срещу Траоре и домакините доиграха срещата с 10 души.

До края на срещата не паднаха нови голове и така след успеха Фулъм запази 10-ото място с 39 точки, а КПР остана на 19-ото място с 23 точки.