/Поглед.инфо/ Волейболният шампион Марек Юнион Ивкони загуби изненадващо в гостуването си на Монтана. Дупничани паднаха с 2:3.

Монтанци взеха първия гейм с 26:24, но във втория бяха отнесени с 16:25. Те поведоха с 2:1 25:22 в третия гейм.
В четвъртия обаче шампионите бяха отново безкомпромисни и изравниха резултата след 25:16 в тяхна полза.
Всичко се реши в тайбрека, в който домакините показаха по-здрави нерви и го взеха с 16:14, с което триумфираха в двубоя.

С подобен резултат победи и ЦСКА. "Червените" направиха пълен обрат срещу Виктория Волей и надделяха, след като изоставаха с 0:2.
В отделните части резултатът беше 17:25, 17:25, 25:20, 25:22, 16:14 в полза на победителите, които бяха и домакини.
В последната среща от кръга в петък Арда победи като домакин Нефтохимик с 3:1 (21:25, 25:20, 26:24, 25:22).
Въпреки това поражение Марек Юнион Ивкони остава на върха с 37 точки. Монтана пък се изкачи до четвъртата позиция с 25 точки.
ЦСКА е седми с 23 пункта, а веднага след това е Виктория Волей с 16. Арда е под чертата за плейофите с 14 точки.