/Поглед.инфо/ Заради разногласията си с Русия САЩ са предприели "корекция" на въоръжените си сили в Европа, съобщи шефът на Пентагона Аштън Картър.

"Осъществяваме някои корекции на нашите въоръжени сили в Европа. Причината е, че Русия избра не този курс, на който се надявахме. Корекцията обаче не означава, че възстановяваме позициите си от времето на Студената война. Не работим по сценария, по който тръгна Русия", заяви Картър.

Шефът на Пентагона отново обвини Москва във воденето на хибридна война и използването на "зелени човечета" в Източна Украйна и Крим. "В връзка с това трябва да се използват новите възможности. Европа и НАТО ни помолиха за това и ние ще ги подсигурим (тяхната сигурност)", отбеляза Картър.

Под "зелени човечета" САЩ и западните им съюзници разбират руски военнослужещи без опознавателни знаци, действащи в Донбас, а преди това и при анексирането на Крим. Москва категорично отхвърля обвиненията, като по отношение на Крим се отбелязва, че бившата украинска автономна република е влязла в състава на Руската федерация чрез референдум. /РИА Новости

Вашингтон / САЩ