/Поглед.инфо/ По наистина впечатляващ начин Григор Димитров достигна полуфиналите на финалния турнир на АТР в Лондон. И то при своя дебют сред най-добрите осем. Българинът спечели и втория си мач от група "Пийт Сампрас" като надигра Давид Гофен с 6:0, 6:2 за малко над час в О2 Арина. По този начин Димитров предсрочно си гарантира участие в следващата фаза независимо от развитието на последния му двубой срещу Пабло Кареньо Буста, който замени Рафаел Надал.

Така от новата седмица Гришо ще запише и нов рекорд в ранглистата спрямо сегашното си шесто място, което също е върхово в кариерата му. Той ще опита да завърши 2017 в топ 5. В момента Димитров се бори за четвърта титла през сезона и общо осма в кариерата си. В първия сет Григор загуби само 12 точки и затвори с 6:0 за 27 минути на корта. След почивката той удължи серията си до девет поредни гейма преди съперникът му да спечели свое подаване. Гофен обаче нямаше сили за нищо повече. Интересното е, че и Григор, и Гофен са първите представители на своите страни, които достигат заключителното състезание на водещите играчите. Това е общо четвърта победа за Григор над Гофен и трета през тази година - другите бяха на Australian Open 2017 (четвъртфинал), АТР 250 в София 2017 (финал) и US Open 2014, като единственото поражение е в три сета на четвъртфинал в Ротердам. В полуфиналите Григор ще играе срещу втория от другата група "Борис Бекер" - Джак Сок или Александър Зверев.