/Поглед.инфо/ Когато атовете се ритат, магаретата стоят настрани, а когато има лидерски дебат - Цветан Цветанов да мълчи. Така общинският съветник от ДСБ Атанас Атанасов коментира на брифинг завихрилия се спор между лидера на партията Иван Костов и зам.-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов.
Припомняме, че вчера Иван Костов заяви, че Бойко си е направил самореклама, когато е влязъл в болницата и е показвал как се среща с различни лидери на вероизповедания. Вместо да отговори Борисов обаче, се намеси Цветан Цветанов, който коментира, че щом Костов говори против ГЕРБ, това означавало, че са си свършили работата добре. Както и че Командира не се грижил за хората със сърце, затова нямал сърдечни проблеми като лидера на ГЕРБ.
Основна тема на днешната пресконференция на тъмносините днес бе борбата с монополите и корупцията в Столична община. Тъмносините обявиха, че предлагат Столичният общински съвет да създаде нова комисия - за контрол на монополите, обществените поръчки и на европейските средства.
Общинският съветник Атанас Атанасов каза, че познава кой е човекът от ГЕРБ в СОС, който е посредник между Бойко Борисов и концесионера на Софийска вода - "Веолия". Пред ПИК обаче той отказа да го нарече поименно, за да не бъде съден.
От ДСБ са убедени, че в общината се вършат "дебели корупционни практики" и се обслужват няколко близки до властта фирми. Атанас Атанасов заяви, че всяка година от бюджета на Столична община се харчат над 700 млн. лева за обществени поръчки и това се прави без контрол от СОС.
Тъмносините настояват новата комисия, която те предлагат, да бъде сформирана на паритетен принцип.