/Поглед.инфо/ "Изненада съм от острото реагиране на "Атака". Призовавам всички политици, особено народните представители, да не използват депутатските си карти за вандализъм", призова от ефира на Нова телевизия столичният кмет Йорданка Фандъкова.

"Политиците трябва да свикнем и да обръщаме внимание на протестите. Аз съм последният човек, който ще забрани протести", коментира още тя. По думите й, в дена, когато от "Атака" са реагирали вандалски не е имало нарушаване на маршрута на обявените протести.

Фандъкова подчерта, че се надява от "Атака" да се извиняват на служителите на общината, които нападнаха.

"Агресията не трябва да се толерира, защото тя се отразява на цялото общество", допълни тя.

Фандъкова беше категорична, че няма да позволи цената на парното да скочи.

"Лично ще се заема с този въпрос. Няма да позволя цената на парното да се вдигне, защото за голяма част от софиянци това е единственият начин за отопление", подчерта столичният кмет.

Тя не пропусна и темата с детските градини и ясли. Фандъкова напомни, че в последните години основен приоритет е строителството на детските градини и осигуряването на места в тях. "Всеки лев, който може общината да отдели, се използва за строителството на детски градини", поясни Йорданка Фандъкова. Тя припомни, че тази година на района на Столична община стартира строителството на 17 детски градини.

Фандъкова съобщи също така, че абсолютно всички опасности в районите на детските площадки ще бъдат премахнати.