/Поглед.инфо/ Дебатите по бюджета ще ги проведем, защото ние сме категорично против. Това заяви Бойко Борисов от трибуната в НС.
"През февруари вие ни призовавахте да си отидем с мир. Тогава говорихте, че съм диктатор. Ние си отидохме с мир. Аз съм убеден, че ако не се вслушате в това, което ви казват хората, ще вкарате държавата в тежка ситуация. Вземете това, което сте говорили през февруари. Не знам как ви е приятно да изживявате това, че парламентът е обсъден от сутрин до вечер. Каква е тая нервна система, че издържате всичко", това каза още той.
"Г-н Цонев, каквото и да говорите, не можете да ме засегнете. Единственият изход е да направим предсрочни избори и да се съобразим с волята на хората. Гарантираме, че ние от ГЕРБ ще го направим. Апелираме към мъдрост. Такива скандиране чух сутринта, че ми стана лошо, а хората в Банкя ги пращите вие и знам колко пари им давате. Г-н Местан, мислите ли, че не могат да се намерят по 50 души да ги пращаме пред домовете ви. Ще е приятно ли на съпругата на Сергей Станишев да не може да си разхожда децата", попита той. Г-н Орешарски, имате репутацията на добър икономист, вие можете да избирате пътя си. По точките, които ще разглеждаме днес, ние имаме достатъчно аргументи да сме против. Искам днес да апелирам за мъдрост. Трябва да излъчим управление или да излъчете такова, в зависимост как ни подредят хората, да се стабилизира страната, каза още лидерът на ГЕРБ.