Според проучване на Ватикана, най-разпространеният сред жените грях е възгордяването, а при мъжете – чревоугодничеството и похотливостта.

Анализаторите на Ватикана смятат, че мъжете и жените са грешни по различен начин. Изследване на Римокатолическата църква показва, че най-разпространеният сред жените грях е възгордяването, а при мъжете – чревоугодничеството и похотливостта. Данните са получени най-вече от изповедите, направени пред отец Роберто Буса, 95-годишен монах-йезуит, съобщава италианският печат. Един от личните теолози на римския папа, полският епископ Войчех Гиртиш коментира интересните резултати по следния начин:

„Когато погледнете на греха от гледна точка на проблемите, които създава, ще видите, че мъжете грешат по различен начин от жените. За мъжете най-проблемни грехове са похотта, след това чревоугодничеството, леността, гневът, горделивостта, завистта и алчността. При жените последователността в прегрешенията е друга: на първо място е горделивостта, следвана от завистта, гнева, похотта и леността.”