/Поглед.инфо/ Отборът на Ейбар победи като домакин с 2:0 Реал Сосиедад в мач от 6-ия кръг на испанската Примера дивисион. На своя „Ипуруа” възпитаниците на Хосе Луис Мендилибар записаха третата си победа от началото на сезона, която ги изкачи временно до четвъртата позиция в подреждането с актив от 10 точки. Сосиедад остава десети със 7 пункта.

Домакините стигнаха до успеха след автогол на Асиер Ияраменди в 57-ата минута и попадение на Бебе девет минути по-късно. Иначе задачата на Ейбар бе допълнително улеснена, след като в 24-ата минута главният арбитър на двубоя Хосе Санчес вдигна директен червен картон на защитника на баските Ариц Елустондо, отсъждайки и дузпа в полза на домакините. Педро Леон обаче не успя да се разпише от бялата точка.